Južni Banat   Kovin  

Slovenski praznik "Maslenice" obeležen u Bavaništu

Slovenski praznik "Maslenice" obeležen u Bavaništu

FOTO: Opština Kovin

Drevni slovenski praznik „Maslenice“ obeležen je krajem februara u osnovnoj školi u Bavaništu. Praznik se odnosi na ispraćaj zime i doček proleća. Rusi slave "Maslenicu" kao narodno veselje uz pesmu, igre i palačinke.

„Bilo nam je veselo, lepo i zanimljivo, a na druženju smo se počastili palačinkama – simbolom ovog praznika i mnogim drugim đakonijama. Proslavu Maslenice su organizovali učenici koji pohađaju nastavu jednosmenskog obogaćenog rada pod nazivom Tradicija i kultura ruskog naroda, a njima su se pridružili i ostali učenici naše škole koji uče ruski jezik kao drugi strani jezik. Veliku zahvalnost dugujemo svim mamama koje su nam donele palačinke i druge namirnice. Veliko hvala upućujemo i učenicama naše škole koje su pekle palačinke, kolače, pravile panoe i uz pomoć nastavnica ruskog jezika Dejane Lajevec i Jelene Živković doprinele da ovaj dan bude veseo, svečan i radostan“, izjavili su predstavnici OŠ „Bora Radić“ Bavanište.