Sport

Slavlje košarkaša Partizana protiv Efesa

Košarkaši Partizana napravili su veliki preokret i pobedili u Istanbulu prvaka Evrope, ekipu Efesa u 29. kolu Evrolige rezultatom 84:97.
Crno-beli su očajno krenuli meč, Efes je već u prvoj četvrtini imao neverovatnih 17 poena prednosti, ali ekipa Željka Obradovića se već do poluvremena vratila u igru.
Kevin Panter je utakmicu završio sa 19 poena, 17 je ubacio Matijas Lesor, a dvocifreni su bili još Džejms Naneli, Zek Ledej i Aleksa Avramović. U ekipi Anadolu Efesa se kao lider istakao Vil Klajburn sa 22 poena.
Ekipa Željka Obradovića ovom pobedom dolazi do skora 16-13 i zaista je vrlo blizu plasmana među osam najboljih. Efes je na 14-15 i biće im potrebno da odigraju dosta bolje do kraja regularnog dela sezone kako bi nastavili odbranu krune.