Sport

Pobeda fudbalera Partizana za kraj sezone

U utakmici bez većeg takmičarskog značaja, Partizan je večeras na svom terenu u Humskoj savladao ekipu Voždovca sa 2:1.
Bio je ovo meč poslednjeg kola Superlige, Partizan je ostvario ukupno 21. pobedu u sezoni i završio na četvrtom mestu sa 71 bodom, a Voždovac završava sezonu na sedmoj poziciji sa 46 osvojenih bodova.
Partizan je poveo u 25. minutu prelepim golom Fusenija Dijabatea koji je snažnim i preciznim udarcem sa nekih 18 metara pogodio gornji desni ugao gola golmana Krunića - 1:0.
Na 2:0 povisio je Menig i sa ovim rezultatom se otišlo na odmor. Crno-beli su ipak dozvolili dramatičnu završnicu. Voždovčani su pokazali želju da ugroze rivala, a to im je i pošlo za rukom, pošto je Danilo Teodorović smanjiou 79. minutu na 2:1, što je bio i konačan rezultat utakmice.
Na kraju, Partizan je u Superligi Srbije uz 21 pobedu, zabeležio po osam remija i poraza, što je bilo dovoljno za 71 bod i pomenuto četvrto mesto.