Sport

Ubedljiv poraz vaterpolistkinja

Srbija – Grčka 8:24 (5:5, 2:5, 0:7, 1:7)

U Zrenjaninu se održava Kvalifikacioni turnir za odlazak na Evropsko prvenstvo u Splitu. U prvom kolu "B" grupe vaterpolistkinje Srbije su pretrpele ubedljiv poraz od Grčke. Bilo je 24:8 za selekciju Grčke koja je među najboljima u Evropi.

U prve dve četvrtine, dok je Grčka igrala sa pola snage, Srbija je bila ravnopravna. Minut pre kraja druge četvrtine bilo je 8:7 za Grkinje, a onda su vaterolistkinje iz zemlje Helena dodale gas i zabeležile očekivano ubedljiv trjumf.

Najbolja u našoj selekciji bila je Hristina Ilić sa četiri gola, dok su po jedan pogodak postigle Ana Milićević, Nada Mandić, Nađa Novaković i Janja Kaplarević. Najefikasnije kod Grčke bile su Ninu i Muriokefalitaki sa po pet golova.

U drugom kolu Srbija igra protiv Švajcarske. Podsetimo da prve dve ekipe obezbedjuju plasman u Split. U igri su još Belgija i Turska.