Sport   Najvažnije

Zvezda pogotkom Pavkova slomila otpor Proletera

Proleter - Crvena zvezda 1:2 (0:1)

Stadion: Karađorđe u Novom Sadu. Gledalaca: Sudija: Aleksandar Živković. Strelci: 0:1 - Ben u 34, 1:1 - Tomović u 61, 1:2 – Pavkov u 86. minutu. Žuti kartoni: J. Ilić, Tomović, Andrejević (Proleter), Pićini, Kanga (Crvena zvezda).Crveni karton: Andrejević (Proleter).

Proleter: Petrić – Milošević /52. Tanasin/, M. Jovanović /22. Skopljak/, Andrejević, Mitrović – B.Jovanović, Ilić - Dunđerski, Ninković, Tomović, Mladenović /52. Stojanović/.

Crvena zvezda: Borjan, Pićini /68. Gajić/, Eraković, Dragović, Rodić, Sanogo, Kanga, Katai /90. Srnić/, Ben /68. Pavkov/, Ivanić /68. Falko/, Ohi /90. Pankov/.

Fudbaleri Crvene zvezde teškom mukom stigli su do pobede protiv Proletera u Novom Sadu. Pobedonosni gol postigao je Milan Pavkov četiri minuta pre kraja meča, koji je u 68. minutu zamenio strelca prvog pogotka za crveno-bele Bena.

Proleter se pokazao kao odličan takmac. Imali su Novosadjani čak I priliku da povedu, ali je nekadašnji prvotimac Partizana Nikola Ninković promašio penal, odnosno Milan Borjan je uspeo da zaustavi njegov šut sa jedanaest metara.

U svakom slučaju crveno-beli su se “provukli” u Novom Sadu, a Dejanu Stankoviću preostaje da greške iz ovog meča eliminiše do duela sa Partizanom, sledeće nedelje.