Sport

Hrvatska bolja od Srbije na Prvenstvu Evrope u rukometu (23:20)

Srbiji je sada put u drugu rundu otežan, ali može ako pobedi olimpijskog šampiona Francusku sa dva gola razlike.

Rukometna reprezentacija Srbije izgubila je u balkanskom derbiju na Prvenstvu Evrope od selekcije Hrvatske (23:20).

Orlovi su u prvom delu igre bili ravnopravni rival, međutim izabranicima Tonija Đerone popustila koncentracija pred kraj poluvremena, pa su Hrvati na odmor otišli sa dva gola razlike.

U nastavku utakmice vodila se prava borba u Segedinu na parketu PIK Arene, ali su Hrvati uspeli sa nekoliko kontri i brzim golovima uspeli da se odlepe i na kraju slave.

U našem timu pet golova Bogdana Radivojevića, četiri Lazara Kukića i tri Miloša Orbovića.Kod Hrvata najbolja dva Ivana, Čupić i Martinović sa po šest golova, pet je dao Tin Lučin.

HRVATSKA – SRBIJA 23:20 (11:9)

HRVATSKA: Pešić (dve odbrane), Marić, Gadža, Ivić, Čupić 6, Musa, Cindrić 3, Šunjić 1 (četiri odbrane), Grahovac, Lučin 5, Jaganjac 2, Ravnić, Martinović 6 (1), Šipić, Glavaš, Jelinić.

SRBIJA: Cupara (10 odbrana, sedmerac), Bomaštar, Borzaš 2, Sretenović, Đukić 2 (1), Pešić, Radivojević 5 (2), Pešmalbek 1, Ilić 1, Kukić 4, Marsenić 2, Šotić, Milosavljević, Orbović 3, Radović, Ivanišević.

PIK Arena u Segedinu. Gledalaca: 8.000. Sudije: Šulce i Tonis (obojica iz Nemačke). Sedmerci: Hrvatska 2 (1), Srbija 3 (3). Isključenja: Hrvatska 12, Srbija 8 minuta.